Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier ogłosiła powstanie Polskiej Fundacji Narodowej. "Będzie budowała markę, która nazywa się Polska"

mg 14:17 13 lipca 2016
telewizja republika
– Cieszę się, że mogę ogłosić powstanie Polskiej Fundacji Narodowej – będzie łączyła w sobie skuteczność działania, promowanie Polski i społeczną odpowiedzialność biznesu. Fundacja bierze się z siły i odpowiedzialności spółek skarbu państwa – mówiła na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Beata Szydło.

– Padł pomysł, żeby spróbować stworzyć podmiot, który będzie zajmował się promowaniem Polski – mówiła premier. – Polska Fundacja Narodowa będzie budowała markę, która nazywa się Polska – podkreślała. 

Jak zaznaczała, celem Fundacji jest wypromowanie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. – Będzie miała za zadanie pokazywać Polskę piękną, przyjazną, do której warto przyjechać, Polskę ambitną – zaznaczała premier Szydło.

Podziękowała wszystkim szefom spółek skarbu państwa obecnym na giełdzie, którzy podpisali list intencyjny do powołania fundacji, a przede wszystkim wyróżniła inicjatora pomysłu ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza. – Chcę podziękować człowiekowi, który wymyślił tę fundację, tę ideę – ministrowi Dawidowi Jackiewiczowi – mówiła.

– Wierzę, że Polska Fundacja Narodowa przyczyni się do tego, że o Polsce będzie mówiło się jeszcze lepiej, jeszcze więcej, a Ci, którzy chcą realizować swoje marzenia, będą wiedzieli, że mogą je realizować tutaj – stwierdziła. 

Jackiewicz: Pomoże nam to głośno zaistnieć na arenie międzynarodowej

– Pomysł zrodził się w głowach prezesów skarbu państwa, ja tylko jako pośrednik poszedłem z nim do Pani Premier. Cieszę się, że skutecznie – mówił minister Jackiewicz. 

Zaznaczał, że idea projektu jest taka, żeby wychodzić w świat z dobrymi komunikatami o Polsce, a nie tylko reagować na krzywdzące opinie. – Chodzi nie tylko o to żebyśmy reagowali, kiedy pojawiają się krzywdzące dla Polski informacje, ale żebyśmy sami wychodzili z komunikatem tam, gdzie jest potrzeba – tłumaczył.

– Pomoże nam to głośno zaistnieć na arenie międzynarodowej tym, co chcemy powiedzieć innym krajom Świata. Często o Polsce krążą informacje nieprawdziwe, krzywdzące, musimy powiedzieć, że nie godzimy się na nieuczciwe traktowanie Polaków – podkreślał minister skarbu państwa. 

 

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze