Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier o przyszłym budżecie UE: Jestem przekonany, że budżet dla Polski będzie bardzo dobry, będzie odpowiadał naszym potrzebom

PR 13:37 15 kwietnia 2019
twitter.com/PremierRP
Przebywający w Brukseli premier przekazał, że budżet unijny na lata 2021-2027 będzie bardzo dobry dla Polski. Jak zapewnił, budżet ten będzie dostosowany do strategii budżetowej naszego kraju. Mateusz Morawiecki na rozmowy związane z przyszłym budżetem wyjechał w niedzielę, by spotkać się najpierw z unijnym komisarzem w sprawie rolnictwa.

 

Premier przebywający w Brukseli na szczycie UE, poświęconym negocjacjom w sprawie unijnego budżetu 2021-2027, poinformował w poniedziałek, że spotkał się z unijnym komisarzem ds. budżetu Guntherem Oettingerem.

Odnosząc się do tozmów, Morawiecki podkreślił, że nie są jeszcze zakończone i są poufne.

- Ale jestem przekonany, że ten budżet  dla Polski będzie bardzo dobry. On będzie odpowiadał naszym potrzebom dalszego rozwoju naszej infrastruktury - zapewnił.

- Chcemy, by Polska miała jak najbardziej innowacyjne przemysły. Chcemy, żeby polscy inżynierowie zarabiali jak najwięcej. Chcemy, żeby polskie wynagrodzenia były wreszcie, za kilka, kilkanaście lat, takie jak w krajach Europy Zachodniej. Temu ma służyć również budżet UE - mówił premier.

Premier zapowiedział, że obecnie negocjowany przez niego w Brukseli budżet unijny na perspektywę 2021-2027 "będzie bardzo dobry dla Polski". Podkreślił także, że rozmowy z komisarzem Oettingerem były konstruktywne.

-Widzę coraz lepsze dostosowanie priorytetów polityki budżetowej europejskiej do naszej strategii budżetowej i to jest bardzo duże osiągnięcie ostatnich kilku miesięcy - podsumował premier.

 

Źródło: twitter.com/PremierRP, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze