Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier o deklaracji pomocy samorządom: tego typu inwestycje zwiększą poziom bezpieczeństwa na drogach

am 17:53 5 września 2019
Twitter/@PremierRP
Dzięki modernizacji i budowie nowych dróg lokalnych i wykorzystaniu na to środków z Funduszu Dróg Samorządowych, zwiększy się również poziom bezpieczeństwa na tych trasach – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki.

"Wczoraj przedstawiany Fundusz Dróg Samorządowych, można by nazwać funduszem poprawy jakości życia, komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców mniejszych miejscowości, średnich miejscowości i mieszkańców wiosek Polskich" - powiedział premier.

"Kładziemy ogromny nacisk nie tylko na to, żeby drogi były zmodernizowane, ale również żeby były to drogi bezpieczniejsze, żeby były pobocza, ronda, przejścia dla pieszych, żeby również były światła ruchu drogowego. Tego typu inwestycje zwiększą poziom bezpieczeństwa na drogach. Dla nas to jest cały kompleksowy program zwiększenie bezpieczeństwa na drogach" - dodał.

Wczoraj premier zatwierdził listę 3220 inwestycji do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2019 rok. Na liście znalazły się 812 drogi powiatowe i 2408 gminne inwestycje. Wartość dofinansowania wyniesie 3,272 mld zł. Na drogi powiatowe przeznaczone zostanie 1,425 mld zł oraz 1,847 mld zł na inwestycje gminne.

Fundusz Dróg Samorządowych to nowe narzędzie wsparcia samorządów w modernizacji infrastruktury drogowej. Środki Funduszu są przeznaczane na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych, dofinansowanie budowy mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, finansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym. Mniej zamożne samorządy mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości nawet 80 proc. wartości realizowanych inwestycji.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze