Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Nasi przeciwnicy ideowi i inni próbują zrobić podkop pod polskość, pod nasze tradycyjne wartości rodziny, patriotyzmu, pod marzenia o wielkiej, wspaniałej Polsce

PR 15:05 8 lipca 2018
twitter.com/PremierRP
- Jasna Góra to symbol ducha, nadziei i polskości; to symbol obrony i oporu przed złem - powiedział w niedzielę na Jasnej Górze premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Szef rządu podkreślił w swoim przemówieniu, że Jasna Góra zawsze była duchową stolicą Polski.

- Na przestrzeni wieków broniła nas, dawała nam pocieszenie w najtrudniejszych czasach. Polskie serca biły tutaj bardzo mocno i dzisiaj również nasze polskie serca biją tutaj bardzo mocno, bo Jasna Góra to symbol ducha, nadziei, polskości i symbol oporu; symbol obrony i oporu przed złem - powiedział Morawiecki.

-Tak jak wielki temu, poza normalnym obstrzałem klasztoru, wróg próbował podkopać się podstępem, zrobić przekop, tak samo już w czasach wolnej Polski przez 25 lat, ale nawet i do dzisiaj, jeszcze cały czas, różni nasi przeciwnicy ideowi i inni próbują zrobić podkop pod Polskę, podkop pod polskość, pod nasze tradycyjne wartości: rodziny, patriotyzmu, pod marzenia o wielkiej, wspaniałej Polsce; wszystko to próbują podkopać - kontynuował.

Premier zaznaczył, że to właśnie takim rodzinom, jak te zgromadzone na jasnogórskich wałach, zawdzięczamy, że polskość przez wieki, ale również w ostatnich dziesięcioleciach przetrwała, rozwija się i kwitnie.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja co roku gromadzi dziesiątki tysięcy uczestników i należy do najliczniejszych w roku zgromadzeń na Jasnej Górze. Głównym punktem tegorocznej pielgrzymki jest przedpołudniowa msza na jasnogórskich wałach, której przewodniczy kard. Zenon Grocholewski.

Poroszenko, przekazał również żeKijów liczy na zmiany w nowelizacji ustawy o IPN w części, która dotyczy Ukraińców i potwierdza ustalenia w sprawie gotowości do odblokowania prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na terytorium Ukrainy.

Źródło: TVP Info, twitter.com/PremierRP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze