Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Na fundamencie prawdy historycznej i dumy z polskiej historii budujemy swoje sukcesy gospodarcze

AS 20:48 28 września 2019
Telewizja Republika
– Dzisiaj stoimy przed niezwykle ważnymi wyborami. Odpowiedzmy sobie na kilka pytań, np. jakiej Polski, by chcieli nasi przodkowie, którzy marzyli o lepszej Polsce 100, 80 i jeszcze 10 lat temu powiedział premier Mateusz Morawiecki w Kole w województwie wielkopolskim

– Tu w Wielkopolsce rodziła się Polska, rodził się najpiękniejszy kraj na świecie. Ojczyzna, która jak magnes przyciągała ludzi z całego świata. Takie piękne życiorysy jak wasz, kolski życiorys Czesława Freudenreicha. Był przedstawicielem przemysłu ceramicznego, z którego Koło słynie. To wielki lokalny i polski patriota, który wzywał do wielkości w czasach bardzo trudnych. Zapłacił za to straszną cenę. W 1939 roku został aresztowany przez Niemców i stracony - podkreślił szef rządu. 

– Inny wielki patriota stąd, Zygmunt Wawrzyniak ps. Sęp, został zamordowany w katowni ubeckiej w 1946 r. - dodał. 

– PiS kocha polskich patriotów, jesteśmy zauroczeni polską historią. Nasi przodkowie w najtrudniejszych czasach nie wyrzekli się Polski, walczyli o lepszą Polskę, piórem, lemieszem. To są wspaniałe przykłady Polaków, którzy chcieli zaangażować się dla dobra Polski  - zauważył premier.

– Na fundamencie prawdy historycznej i dumy z polskiej historii budujemy swoje sukcesy gospodarcze - mówił Mateusz orawiecki.

 

Źródło: Telewizja Republika // Twitter // Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze