Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Możejki to żywy pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, łączący krwiobiegi gospodarcze Polski i Litwy

AS 15:40 5 kwietnia 2019
premier.gov.pl
– Cementowanie przyjaźni polsko-litewskiej już dziś daje efekty, co widać w Unii Europejskiej, gdzie interesy są wspólne. Liczę, że będziemy mogli kontynuować tę współpracę dla dobra obojga narodów — mówił premier podczas spotkania z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem. Wizyta była okazją do omówienia sytuacji Polaków na Litwie, kwestii współpracy, bezpieczeństwa oraz tematów z agendy Unii Europejskiej.

Podczas wizyty szef rządu spotkał się także z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik, którzy stacjonują w bazie w Szawlach w ramach misji Baltic Air Policing. Jego celem jest obrona przestrzeni powietrznej krajów nadbałtyckich Litwy, Łotwy i Estonii, których siły powietrzne są zbyt słabe do samodzielnego wykonywania takich zadań. Operacja obrony przestrzeni powietrznej ww. państw jest realizowana poprzez rotacyjne dyżury kontyngentów sił powietrznych z państw NATO, które mają wystarczające zdolności techniczne i operacyjne.

Premierzy wzięli również udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego w Możejkach. Tak, jak Lech Kaczyński budował płaszczyznę współpracy pomiędzy narodami litewskim i polskim, tak my chcemy kontynuować w duchu współpracy z Litwą te najważniejsze dzieła, które nam zostawił w spadku – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Możejki to żywy pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, łączący krwiobiegi gospodarcze Polski i Litwy, tworzący dobre perspektywy na przyszłość – mówił w piątek w Możejkach na Litwie premier Mateusz Morawiecki. Szef litewskiego rządu Saulius Skvernelis podkreślał bliskie relacje obu krajów.

Na zakończenie wizyty szefowie rządów obu państw złożyli kwiaty pod pomnikiem braci Narutowicz.

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze