Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Wierzę w nas, Polaków. Wyjdziemy z tego kryzysu!

JJ 10:36 2 kwietnia 2020
Zrzut ekranu z serwisu Twitter/Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki napisał w czwartek na Twitterze, że zależy mu, aby Polska po zakończeniu kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa mogła jak najszybciej powrócić na tory dynamicznego rozwoju gospodarczego.

Jak już wiemy, ma w tym pomóc tzw. Tarcza Antykryzysowa, czyli pakiet rozwiązań mających na celu zminimalizowanie gospodarczych skutków pandemii.

– Tarcza Antykryzysowa łączy w sobie działania na różnych polach - tak, aby pozwolić polskiej gospodarce i firmom przetrwać ten kryzys na nieznaną dotychczas skalę- podkreślił na Twitterze szef polskiego rządu.

We wtorek wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy, z których składa się tzw. tarcza antykryzysowa. Pakiet ma nie tylko wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, ale również zniwelować negatywne skutki pandemii dla polskiej gospodarki.

Program zakłada m.in. zwolnienie mikrofirm i samozatrudnionych z płacenia ZUS na okres trzech miesięcy. W ramach Tarczy Antykryzysowej przewidziane jest również wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat do wynagrodzeń dla pracowników przez państwo. Pracodawcy będą też mogli uelastycznić czas pracy w zakładach. Nowe przepisy zakładają przedłużenie kredytów obrotowych dla firm oraz brak kar za opóźnienia w przetargach publicznych.

 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze