Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki w wywiadzie dla CNN: chcemy, aby młodzi ludzie pozostali w Polsce

am 8:54 2 sierpnia 2019
Zdjęcie ilustracyjne/Mateusz Morawiecki / By Mueller / MSC - https://www.securityconference.de/mediathek/munich-security-conference-2018/image/mateusz-morawiecki/filter/image/, CC BY 3.0
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zlikwidowanie podatku PIT dla osób do 26. roku życia jest wielką inwestycją w przyszłość naszego kraju. Szef rządu mówił o tym w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN.

- Chcemy, aby młodzi ludzie pozostali w Polsce. Chcemy, żeby szybko znaleźli pracę, żeby zebrali doświadczenie zawodowe i nie emigrowali. Nie chcemy być państwem starzejącym się czy umierającym, chcemy być państwem z przyszłością. I dlatego wprowadziliśmy takie rozwiązanie - tłumaczył likwidację podatku dla młodych ludzi Mateusz Morawiecki.

Zauważył przy tym, że stanowi to koszt dla budżetu, który jednak jest bardzo bliski równowagi. - Uda nam się sprostać tym kosztom - zadeklarował szef rządu.

Premier został także zapytany o wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa, do której ma dojść za miesiąc - w rocznicę wybuchu II wojny światowej. - Z niecierpliwością czekam na tę wizytę - powiedział Mateusz Morawiecki. Dodał, że "wszystkie fakty stanowią dowód na wysoki poziom przyjaźni między Polską a Ameryką". Zauważył przy tym, że obecność wojsk amerykańskich na polskiej ziemi wzrasta.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 

Szef rządu odniósł się także do kwestii brexitu. Zapewnił, że polskie władze są gotowe na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia i na taki scenariusz rząd się przygotowuje. Mateusz Morawiecki ocenił, że w związku z tym wydarzeniem "najprawdopodobniej nie nastąpi widoczne pogorszenie stanu naszej gospodarki".

Premier wyraził też przekonanie, że "obie strony pogodzą się ze sobą i nie będzie twardego brexitu". - Życzyłbym sobie tego, ze względu na dobro brytyjskiej gospodarki i na dobro gospodarki europejskiej. Mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie - dodał Mateusz Morawiecki w rozmowie z CNN.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze