Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Stosunki polsko - izraelskie są bardzo dobre!

sm 10:29 7 grudnia 2018
Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla izraelskiego dziennika "The Jerusalem Post" oświadczył, że stosunki między Polską i Izraelem są bardzo dobre, Polska w pełni wspiera izraelską suwerenność, a sytuacja Żydów w Polsce jest lepsza niż w krajach zachodniej Europy.

"Jestem szczęśliwy, że zdołaliśmy dojść do porozumienia z premierem Netanjahu. Wydaliśmy wspólną deklarację, podkreślając, że nasze narody powinny wspierać się w walce z taką narracją (przypisującą Polsce współodpowiedzialność za Holokaust - PAP). Nie tylko dlatego, że jest ona rażąco błędna, ale dlatego, że umniejsza ona odpowiedzialność tych, którzy byli za to odpowiedzialni" - mówił szef polskiego rządu, odnosząc się do dyskusji, jaka miała miejsce po przyjęciu na początku roku w Polsce ustawy o IPN.

 

Podkreślił też, że stosunki polsko-izraelskie są bardzo dobre, Żydzi wnoszą istotny wkład w polskie społeczeństwo, a ich sytuacja w Polsce jest lepsza niż tych mieszkających w zdecydowanej większości państw Europy Zachodniej. 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze