Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Rozwój gospodarczy pomiędzy Polską a Słowacja jest fenomenalny

AS 10:28 3 lipca 2020
Twitter @PremierRP
Przez ostatnie kilka lat kontakty handlowe między Polską i Słowacją urosły o ponad 1/3, ten fenomenalny rozwój został ostatnio przystopowany przez epidemię, ale mamy plan jak znów doprowadzić do wzrostu handlu - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Słowacji Igorem Matoviczem przed szczytem szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

– To fenomenalny rozwój gospodarczy pomiędzy naszymi krajami, który został teraz trochę przystopowany przez epidemię, ale już teraz ruszamy z powrotem do przodu, mamy plany w jaki sposób szybciej doprowadzić do bliskości pomiędzy naszymi naszymi przedsiębiorstwami, tak, żeby z powrotem handel rósł - powiedział premier.

– Zapraszamy słowackich inwestorów do Polski, jest też kilku sporych polskich inwestorów, którzy zainwestowali na Słowacji, w ten sposób nasze relacje bardzo mocno się zbliżają - mówił.

– Bardzo się cieszę, że Polska i Słowacja, ale i cała Grupa Wyszehradzka, ma bardzo podobne podejście, bo łatwiej się oczywiście negocjuje w takiej grupie przyjaciół, dobrze porozumiewających się ze sobą państw. Rozmowy polsko-słowackie, to bardzo wyraźny znak wspólnego zrozumienia w tak wielu tematach - kontynuował szef rządu. 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze