Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: robienie interesów z krajem, takim jak Rosja jest zbrodnią

AN 22:47 9 września 2020
Premier Mateusz Morawiecki podczas sesji Q&A.Portal TV Republika
Podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku premier Mateusz Morawiecki odniósł się do polityki Kremla. Jak stwierdził: – Robienie interesów z takim krajem [Rosją - red.] (...) to błąd ogromnego kalibru. To zbrodnia, którą w ten sposób wyrządza się narodom białoruskiemu i ukraińskiemu, ale też destabilizuje tę część Europy, a więc wschodnią flankę NATO.

– Mordowanie oponentów politycznych to praktyka rodem z najgorszych dyktatur. Robienie interesów z takim krajem [Rosją - red.] a Niemcy próbują dokończyć Nord Stream 2 (…) razem z Rosją, to błąd ogromnego kalibru. To zbrodnia, którą w ten sposób wyrządza się narodom białoruskiemu i ukraińskiemu, ale też destabilizuje tę część Europy, a więc wschodnią flankę NATO – powiedział w czwartek podczas sesji Q&A Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odniósł się również do budowy Nord Stream 2. Jak zauważył przerwanie tego projektu leży w interesie Polski. W tym kontekście premier  Mateusz Morawiecki nawiązał  do próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

– Ten odcisk palca w postaci nowiczoka, czyli specjalnej trucizny wynalezionej w laboratoriach sowieckich (…) i znanej tylko Rosjanom jest wyraźnym sygnałem i śladem prowadzącym do tego, kto tutaj miał zamiar zamordować pana Nawalnego – wskazywał Mateusz Morawiecki. 

Maseczkowy cyrk

Podczas jeden z internautów zapytał premiera „kiedy skończy się ten cyrk z maseczkami”

– To jest kłopotliwe, ale tam gdzie możemy, tam gdzie nie ma dystansu (…) tam starajmy się je nosić. Oczywiście to nie jest idealny sposób, który nas zabezpiecza w 100 proc., ale wirusolodzy mówią, że to pomaga, więc skoro pomaga to starajmy się je nosić – zaznaczył szef rządu. 

– Nie nazywajmy tego też cyrkiem, jeśli są (maseczki – red.) polecane przez ekspertów, to przez sam fakt, że są uciążliwe, nie wyciągajmy wniosku że są niepotrzebne, czy że są czymś śmiesznym. Bo tak rozumiem słowo cyrk – dodał.

Zdaniem premiera nie można lekceważyć koronawirusa.

– Epidemia jest i ona jest groźna. Popatrzmy co dzisiaj dzieje się znowu w Hiszpanii i Francji – podkreślił Morawiecki.

Kopiuj

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze