Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Przodkowie sprzed stu lat byliby z nas dumni

AS 19:42 27 września 2019
Telewizja Republika
– Myślę, że nasi przodkowie sprzed 80, 75 i 100 lat byliby z nas dumni. Bardziej na taką Polskę czekali, niż na taką, jaka była 10, 15 lat temu. Jestem przekonany, że wypełniamy tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu ich testament - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Ciechanowa.

– W czasie rządów PiS odzyskaliśmy elementarną sprawność instytucji państwa, odbudowaliśmy sprawiedliwość społeczną, odzyskaliśmy prawdę historyczną i sprawczość w polityce zagranicznej; przodkowie sprzed stu lat byliby z nas dumni  - mówił premier. 

– Te zwycięskie walki z mafiami VAT-owskimi doprowadziły do tego, że dzisiaj żyjemy w innym kraju. To jest ta elementarna sprawność państwa, państwa wcześniej lekceważonego, państwa, które miało być tym nocnym stróżem - podkreślił szef rządu. 

– Odzyskaliśmy również podstawową prawdę historyczną. To jest też dla mnie wielka radość, myślę, że dla mojego taty też. Zło nazywanie złem, dobra dobrem to absolutna podstawa naszego systemu wartości. Tak powinno zawsze być. Zamazana prawda historyczna i ten fałsz, który się często z telewizorów w czasach III Rzeczpospolitej wylewał nawet w odniesieniu do naszych największych bohaterów - to mnie bolało niezmiernie. Tu poczyniliśmy ogromne postępy we właściwym kierunku - dodał Mateusz Morawiecki. 

– Myślę, że nasi przodkowie sprzed 80, 75 i 100 lat byliby z nas dumni. Bardziej na taką Polskę czekali, niż na taką, jaka była 10, 15 lat temu. Jestem przekonany, że wypełniamy tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu ich testament - stwierdził. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze