Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Poradziliśmy sobie z COVID-19 lepiej niż nasi partnerzy z zachodniej Europy

AS 13:34 3 lipca 2020
Twitter @PremierRP
W naszym podejściu do gospodarki i do radzenia sobie ze skutkami epidemii COVID-19 poradziliśmy sobie z tym lepiej, i to znacząco lepiej, niż nasi partnerzy i przyjaciele z zachodniej Europy - powiedział podczas wspólnej konferencji szefów rządów państw V4 premier Mateusz Morawiecki.

– Państwa, które są na etapie doganiania innych, które miały tę nieszczęśliwą sytuację po II wojnie światowej, że zostaliśmy zostawieni po złej stronie "żelaznej kurtyny", nie mogą być dzisiaj karane za to, że jeszcze cały czas są z jednej strony przecież mniej zamożne od innych, a z drugiej, że w naszej dyscyplinie i w naszym podejściu do gospodarki i do radzenia sobie z COVID-19 poradziliśmy sobie z tym lepiej, i to znacząco lepiej, niż nasi partnerzy i przyjaciele z zachodniej Europy - - stwierdził na wspólnej konferencji szefów państw V4 w Warszawie premier Morawiecki.

W piątek w Warszawie odbył się szczyt premierów państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier, który zainaugurował polskie przewodnictwo w Grupie. Głównym tematem spotkania było omówienie projektu unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz Europejski Instrument na rzecz Odbudowy.

 

 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze