Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Polska religia, polska kultura, patriotyzm to coś najwspanialszego!

M.N. 14:48 23 września 2018
Twitter/@PremierRP
Polska religia, polska kultura, patriotyzm - to coś najwspanialszego - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Wąwolnicy w województwie lubelskim.

W niedzielę szef rządu wziął udział w Pierwszym Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi, które odbywa się w Wąwolnicy (woj. lubelskie).

– Polska religia, polska kultura, patriotyzm, to jest coś najwspanialszego" - powiedział premier. Dodał, że oczywiście wspaniałe są też polskie nalewki, bo jestem ich amatorem.

– Chciałbym i będę robił wszystko, żeby między państwem polskim, tak długo jak my będziemy, jak wyborcy nam pozwolą, a rolnikami, polską wsią, był taki stosunek jak w tej piosence ludowej, którą jedno z koło gospodyń wiejskich mi zaśpiewało". Jak się pokochali, mój ty dobry Boże, jedno bez drugiego obejść się nie może - powiedział premier.

– Początek transformacji po odzyskaniu niepodległości w 1989 roku i później to lata, kiedy polska wieś była zapomniana, kiedy była często poszkodowana przez pierwsze liberalne decyzje tamtych lat - powiedział premier w Wąwolnicy.

Jak zauważył, często prowadziło to do migracji z terenów wiejskich. – To była wielka krzywda, która wtedy, w latach dziewięćdziesiątych, dwutysięcznych, dotknęła polską wieś - dodał. – Musimy teraz zrobić wszystko, żeby polska wieś, która wstaje z kolan, umocniła się i była pochodnią naszej wolności i naszego rozwoju - oświadczył szef rządu.

Źródło: Telewizja Republika, Twitter, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze