Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki pokazał innym krajom jak powinno się działać, aby zażegnać kryzys migracyjny

pmb 20:30 10 lipca 2018
premier.gov.pl
– Kryzys migracyjny pokazał, że zewnętrzna granica Unii Europejskiej musi być silna, stabilna, szczelna i dobrze chroniona - zarówno krajów Europy Centralnej, jak i całej UE – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Chciałem bardzo serdecznie dziękować pani premier Theresie May za organizację tego spotkania. Rozmawialiśmy, jak najbardziej efektywnie połączyć Bałkany z Europą. [...] Dziękuję za to, że Polska może być w kolejnym roku krajem przewodniczącym temu procesowi integracji.  Ostatnie kryzysy, zwłaszcza migracyjny, pokazały, że zewnętrzna granica Unii Europejskiej musi być silna, stabilna, szczelna i dobrze chroniona. To jest w interesie naszych krajów i całej Unii Europejskiej – mówił premier.

– W Polsce w latach 90. sytuacja wyglądała nie tak bardzo odmiennie od tej, którą dzisiaj sobie komentowaliśmy. Nasze doświadczenia walki z korupcją - gdzie Polska dzisiaj może się pochwalić ogromnymi osiągnięciami, jesteśmy na wysokich miejscach po tej właściwej stronie tęczy, tych rankingów antykorupcyjnych - myślę, że będzie to bardzo ważnym doświadczeniem dla krajów z Bałkanów Zachodnich.

– Jako ostatni duży obszar, o którym dyskutowaliśmy, warto wspomnieć  rozwój infrastruktury gazowej, energetycznej, drogowej, kolejowej. Z punktu widzenia Polski inicjatywa, którą nazywamy Inicjatywą Trójmorza, jest dobrym uzupełnieniem infrastruktury UE, żeby wymiar Północ-Południe dodatkowo dawał duży wkład do rozwoju gospodarczego całej Unii, a w przyszłości, mam nadzieję, również ze zintegrowanymi Bałkanami Zachodnimi – powiedział Mateusz Morawiecki.

Źródło: niezalezna.pl/premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze