Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki podziękował strażakom. "Każdy z nas powinien ich podziwiać"

am 15:19 5 maja 2019
Twitter/ Kancelaria Premiera
– Dziękuję strażakom w imieniu wszystkich naszych rodaków za gotowość, czujność, odwagę, a nierzadko za bohaterstwo. Każdy z nas powinien ich podziwiać – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Rypinie (Kujawsko-Pomorskie).

- W to wasze święto chciałbym przede wszystkim wam - w imieniu wszystkich naszych rodaków - najserdeczniej podziękować za waszą gotowość, czujność, odwagę, a nierzadko za wasze bohaterstwo - zwrócił się premier do strażaków podczas pikniku rodzinnego z okazji obchodów Dnia Strażaka.

Jak dodał, strażacy niejednokrotnie wykazują się aktami bohaterstwa, które każdy z nas powinien podziwiać. - Chcemy wam za to, za tę służbę, za tę gotowość bardzo serdecznie podziękować - oświadczył Mateusz Morawiecki.

Podczas wystąpienia szef rządu wymieniał kilka przykładów akcji okolicznych strażaków wskazując, że były to "bohaterskie działania".

- Takich działań w całej Polsce było w zeszłym roku ponad pół miliona. A ile jest minut w roku? Też ponad pół miliona, a więc można powiedzieć, że co minutę gdzieś w całym kraju, w całej Polsce, wyrusza Państwowa Straż Pożarna, strażacy, wyrusza Ochotnicza Straż Pożarna - mówił szef rządu.

- Co byśmy bez was zrobili, ile tragedii ludzkich byłoby rozsianych po całej Polsce? - zastanawiał się premier.

- Za to, że im zapobiegacie, że jesteście, jak w tym zawołaniu dekalogu strażackiego sprzed ponad 100 lat: czujni jak zając, odważni jak lwy. Za to cała Polska wam dziękuje - dodał Mateusz Morawiecki, zwracając się do strażaków.

- Wytrzymujecie próbę ognia w tych wielkich żywiołach (...), jesteście pomocnikami Pana Boga w tych wielkich bohaterskich akcjach, gdzie pomagacie ludziom, pomagacie bliźnim. Bardzo wam za to dziękujemy - powiedział szef rządu.

- Życzę wszystkim, żeby tak, jak w roku 2018, który dla interweniujących strażaków zakończył się dobrze, nie było śmiertelnych wypadków. Żeby w tym roku i w kolejnym wasze wyjazdy w teren, na ratunek zawsze kończyły się szczęśliwym powrotem - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze