Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki podpisał umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 8

AS 11:59 8 września 2018
Twitter @KPRM
– Chcemy, by droga S8 Wrocław-Kłodzko była drogą życia, nie śmierci - powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie uroczystego podpisania umowy na rozbudowę drogi S8 na odcinku Wrocław-Kłodzko.

– Taka droga, droga ekspresowa S8, ile istnień ludzkich pozwoli zaoszczędzić, ale też przyczyni się, dzięki Prawu i Sprawiedliwości, do rozwoju tych ziem - mówił premier Mateusz Morawiecki. 

– Oprócz tej wielkiej arterii S8, która przebiegnie na południe od autostradowej obwodnicy Wrocławia, właśnie do Kłodzka i później też do Kudowy, do granicy z Republiką Czeską. My utworzyliśmy już, największy w trzeciej Rzeczpospolitej, fundusz dróg lokalnych - dodał polityk. 

– Dla porównania Platforma i PSL, przez osiem lat, wydali na drogi lokalne z budżetu państwa, około pięciu miliardów złotych. To jest tyle, a nawet mniej, ile my w ciągu roku, licząc też ten rok, wydamy na drogi lokalne - powiedział szef rządu. 

– My chcemy, żeby to była droga życia, żeby ta droga tchnęła nowe życie w południe Dolnego Śląska, żeby nie tylko przyciągała nowych turystów z całej Polski i całego świata, do tych przepięknych krajobrazów, do tych przepięknych ziem - podkreślił premier. 

– Ale również żeby łatwiej było można stąd wywozić towary, tworzyć nowe miejsca pracy, tworzyć i otwierać nowe fabryki. To jest część Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - również rozwój infrastruktury - dodał Mateusz Morawiecki. 

Źródło: 300polityka.pl // twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze