Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: PO traktowała instytucje państwa jak piąte koło u wozu

AS 10:51 29 lipca 2019
Telewizja Republika
– Jestem przekonany, że pan profesor Szczerski świetnie da sobie radę w tej procedurze przez Parlamentem Europejskim. Jest to znakomity kandydat - powiedział premier Mateusz Morawiecki na antenie Radia Gdańsk.

–  Powinniśmy wspólnie poprawić politykę podatkową. Luka VAT na poziomie Unii Europejskiej to 150 mld euro - tyle, ile wynosi roczny budżet Unii Europejskiej. Także w Polsce mamy ogromne zadania, by zmniejszać szarą strefę, poprawiać nasze możliwości budżetowe. Państwo chce przeznaczać te środki dalej na programy społeczne i rozwojowe, np. na Drogę Czerwoną w Gdyni czy rozwój portu w Gdańsku, który staje się jednym z największych portów na Bałtyku - powiedział w Radiu Gdańsk premier Mateusz Morawiecki.

– Chcemy zmniejszać klin podatkowy w szczególności dla tych osób, które zarabiają mniej od innych - to będzie sprawiedliwy system podatkowy. Chciałbym, żeby wszyscy zostawali w Polsce, a jeśli ktoś wyjeżdża, to żeby po nabraniu doświadczenia w dojrzałych krajach zachodnich wracał i zmieniał naszą polską rzeczywistość. Dlatego zależało mi na tym, żeby wdrożyć projekt 0 podatku PIT dla młodych do 26. roku życia. Jeśli chodzi natomiast o zmniejszenie PIT-u dla wszystkich z 18 do 17 proc., jest to krok w kierunku obniżenia klina podatkowego. Podobnie w przypadku podatku VAT - zmiana jego matrycy ma służyć temu, żeby żywność i artykuły pierwszej potrzeby były tańsze. Równamy większość artykułów w dół, z 23 na 8 lub 5 proc.  - dodał premier.

– Jestem przekonany, że pan profesor Szczerski świetnie da sobie radę w tej procedurze przez Parlamentem Europejskim. Jest to znakomity kandydat - ocenił szef rządu. 

–  Dla tych osób, które mówią, że Platforma Obywatelska mogła w ciągu ośmiu lat coś wdrożyć, odpowiadam często: nie bardzo mogła, bo traktowała instytucje państwa jak piąte koło u wozu i w związku z tym podatek VAT był zagarniany w ogromnej mierze przez mafie vatowskie, podatek CIT był niepłacony przez duże korporacje - ocenił premier. 

– Wiele z punktów programu Platformy Obywatelskiej kopiuje nasze propozycje. Chociażby to, co zrobiliśmy dla emerytów i co będziemy na pewno kontynuować, jeżeli wyborcy nam zaufają - zauważył. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze