Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Pierwsze systemy Patriot dotrą do Polski w 2022 roku

AS 12:35 27 marca 2018
twitter
Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla TVP Info powiedział - Pierwsze systemy Patriot dotrą do Polski w 2022, a kolejne już dwa lata później w 2024. W sposób bezprecedensowy zapewnią nam bezpieczeństwo.

- To najnowsza technologia amerykańska, dowód na naszą bliską sojuszniczą solidarność z USA, na to że Amerykanie ufają Polsce, że jesteśmy jednym z najważniejszych sojuszników Stanów Zjednoczonych. (...) Żaden inny kraj nie ma dostępu, nie będzie miał dostępu do tych technologii. Jest to wyraz zaufania do naszych kompetencji informatycznych i produkcyjnych  – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że umowa, którą podpisze Polska jest bardzo dobrze wynegocjowana - W ślad za tym kontraktem idzie tzw. umowa offsetowa, czyli powiększenie zdolności produkcyjnych polskich zakładów.

Mateusz Morawiecki wypowiedział się także na temat budowy Nord Stream 2Rok temu, czy 2 lata temu można było powiedzieć, że budowa Nord Stream 2 jest przesądzona, o tyle dzisiaj jest we mnie nadzieja, że nastąpi refleksja wśród wielu krajów, że Nord Stream 2 nie powstanie. Rozmawiałem o tym z premierami wielu państw

Źródło: TVP Info/money.pl/niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze