Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Piekło zostało zgotowane przez Niemców, to oni ponoszą odpowiedzialność za Holokaust

am 18:32 27 czerwca 2018
Telewizja Republika
– W stosunkach międzynarodowych potrzebujemy twardości i roztropności. Przez tę ustawę zbudowaliśmy opowieść, podnieśliśmy temat polskiej historii. Nasza zmiana pomniejsza atak na Polskę sama przez się. To nowy wymiar rozumienia sprawy polskiej przez naszych partnerów z Izraela czy Stanów Zjednoczonych – mówił premier podczas swojego wystąpienia.

Po wygłoszeniu interpretacji wspólnie zawartej deklaracji z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, przyszedł czas na jej podpisanie. 

hjgd_670

– Cieszę się, że nowelizacją poparło 388 posłów. Wygrał instynkt państwowy, bez podziału na partie. Cieszę się, że posłowie opozycji przychylili się do naszych argumentów. Mam nadzieję, że będziemy wspólnie walczyć o dobry imię Polski. Chodzi nam o prawdę, tylko o prawdę. Przepisy dot. drogi cywilno-prawnej zostawiamy – rozpoczął Mateusz Morawiecki.

– W stosunkach międzynarodowych potrzebujemy twardości i roztropności. Przez tę ustawę zbudowaliśmy opowieść, podnieśliśmy temat polskiej historii. Nasza zmiana pomniejsza atak na Polskę sama przez się. To nowy wymiar rozumienia sprawy polskiej przez naszych partnerów z Izraela czy Stanów Zjednoczonych. Polska, stawiając opór hitlerowskim Niemcom, jako pierwsza zmieniła losy świata, ponieważ to największe zło w końcu zostało pokonane. Gdzie bylibyśmy dziś, gdyby nie ta ustawa? – pytał szef polskiego rządu.

Nie ma walki o prawdę za darmo. Przekonujemy się o tym od wielu lat. Pedagogika wstydu charakteryzowała polską walkę o naszą historię. Wierzę, że dzięki tym zmianom uda się ukazać nasz wizerunek. Dziś padają słowa z ust premiera Izraela, że wielu Polaków ratowało Żydów. Największe ośrodki medialne na świecie piszą o Janie Karskim – kontynuował premier.

– Zmieniając tę ustawę, czyścimy drogę, po której łatwiej będzie nam docierać z prawdą do innych. Przyjęte dziś prawo, powinno zostać ustanowione już 29 lat temu. Nie da się nadrobić tego minionego czasu. Możemy pisać polską historię prawdziwą. Dzięki tej deklaracji, będziemy znacznie silniejsi. Dziś, dzięki tej ustawie, na nowo pokazujemy czym była bohaterska Polska lat drugiej wojny światowej – tłumaczył.

– Bez tej ustawy, kanclerz Niemiec nie powiedziałaby, że to oni ponoszą odpowiedzialność za okrucieństwa podczas drugiej wojny światowej. Armia Krajowa wykonywała na wszystkich, niezależnie od pochodzenia. W tej deklaracji podkreślamy, że straszne lata drugiej wojny światowej, wyzwalają w ludziach coś, czego nie jesteśmy w stanie odczytać. Piekło zostało zgotowane przez Niemców, to oni ponoszą odpowiedzialność za Holokaust – podkreślił premier Morawiecki.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze