Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki ostro do Putina: Nie damy się zastraszyć!

JJ 20:45 18 stycznia 2020
Zdj. Adam Guz/Twitter, Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki wraz z prezydentem Andrzejem Dudą wziął udział w "Karczmie Piwnej" Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność".

 W swoim wystąpieniu szef polskiego rządu odniósł się m.in. do antypolskich ataków prezydenta Rosji, Władimira Putina i innych ważnych rosyjskich polityków, a także sporu o praworządność w Polsce.

Morawiecki wskazał na cztery nowe priorytety, które określił jako „wyścigi”. Pierwszy to wyścig gospodarczy, drugi natomiast- wyścig o wartości.

– Tutaj dbamy o wartości arcypolskie, jak rodzina, jak wiara, jak prawo, prawo równe dla wszystkich. Drodzy sędziowie, drodzy prawnicy, to jest dopiero praworządność, i to są nasze wartości-podkreślił polityk. Kolejny priorytet to – jak wskazał premier – wyścig o pamięć. I w tym kontekście premier odniósł się do skandalicznych wypowiedzi czołowych rosyjskich polityków, m.in. prezydenta Władimira Putina.

– Dziś jesteśmy manipulowani, jesteśmy atakowani przez najwyższych urzędników Federacji Rosyjskiej. Mówimy temu stanowcze nie. Będziemy na całym świecie walczyć o dobre imię Polski, bo to nie tylko walka o przeszłość, o pamięć-powiedział Mateusz Morawiecki, oceniając, że ten, kto nie szanuje swoich bohaterów i przodków, nie szanuje siebie w teraźniejszości i nie ma prawa do dobrej przyszłości.

– Dlatego nie damy się zastraszyć, nie damy się sprowokować różnym kłamstwom i bredniom, które płyną zza wschodniej granicy. My pierwsi, nasi przodkowie stawili czoła niemieckiej i sowieckiej barbarzyńskiej zarazie- przypomniał polityk. Nasz czwarty wyścig toczy się natomiast o ducha polskiego. Czwarty, ale ważny, jeśli nie najważniejszy, choć „najmniej uchwytny, najmniej materialny”- wskazał Morawiecki, dziękując wszystkim ludziom „Solidarności”, którzy przenieśli swoje wartości przez 40 lat, jednocześnie nie zapominając o wartościach naszych przodków i bohaterów, takich jak żołnierze Armii Krajowej.

– To one są fundamentem walki o ducha polskiego narodu. Jestem przekonany, że tę walkę zwyciężymy, bo Polska będzie taka, jacy będą Polacy. Ale również my będziemy ukształtowani przez Rzeczpospolitą w przyszłości. Dlatego trzeba walczyć o patriotyzm, o prawdę, o wolność, i o sprawiedliwość-zaznaczył Mateusz Morawiecki. Jak przyznał szef polskiego rządu, dziedzictwo „Solidarności” to najczęstszy temat jego rozmów z głową państwa.

– Pan prezydent Andrzej Duda jest, można tak powiedzieć, dzieckiem i spadkobiercą Solidarności. Dzięki niemu mamy dzisiaj tę lepszą Polskę, którą wywalczyliśmy w ostatnich czterech latach. Dziękujemy panie prezydencie-zwrócił się Morawiecki do Dudy.

Premier nawiązał również do wypowiedzi prezydenta na temat sędziów.

– Jest taka grupa osób w Polsce, która kładzie się Rejtanem w obronie przywilejów wąskiej grupy sędziów. Ja wolę, żebyśmy my kładli się Rejtanem w interesie wszystkich Polaków, ludzi pracy, w interesie solidarności-podkreślił Morawiecki.

 

Źródło: Polskie Radio, IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze