Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie

AS 10:56 1 sierpnia 2018
twitter
– Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. Ważne jest nie tylko dokąd idziemy, ale też skąd przychodzimy. Czy bylibyśmy w tym miejscu bez naszych bohaterów tamtych czasów, bez 16 tys. osób, 16 tys. nazwisk, które tutaj zostały umieszczone na murze? Nie, nie byłoby nas tutaj dzisiaj - powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie uroczystości prze Muzeum Powstania Warszawskiego.

Premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz złożył  hołd i wieniec pod dzwonem "Monter", który wisi na Murze Pamięci w Muzeum Powstania Warszawskiego. 

– Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. Ważne jest nie tylko dokąd idziemy, ale też skąd przychodzimy. Czy bylibyśmy w tym miejscu bez naszych bohaterów tamtych czasów, bez 16 tys. osób, 16 tys. nazwisk, które tutaj zostały umieszczone na murze? Nie, nie byłoby nas tutaj dzisiaj - powiedział Mateusz Morawiecki. 

- Podjąłem decyzję, by zmienić regulację ustawy w taki sposób, by dokonać pełnej inwentaryzacji wszystkich grobów i z czasów II apokalipsy i z XIX w. - zapowiedział premier.

- Podjąłem także decyzję, by dwukrotnie zwiększyć budżet, wsparcie dla żołnierzy AK, żołnierzy walk o niepodległość. By u schyłku życia tych osób najszerzej ich okryć opieką - kontynuował. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze