Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki o sukcesie sportowego programu: To jest to, co będzie wzmacniało nasze całe państwo i was w przyszłości

AS 15:11 10 września 2018
premier.gov.pl
– Sport nie tylko kształtuje nasze ciało, ale też osobowość – powiedział szef rządu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

– Dziękuję wam, że chce wam się chcieć, że chcecie brać udział w tych wszystkich zajęciach sportowych, ponieważ to jest to, co będzie wzmacniało nasze całe państwo i was w przyszłości – mówił premier Mateusz Morawiecki do młodych sportowców.

Prezes Rady Ministrów podziękował m.in. ministrowi sportu i turystyki Witoldowi Bańce za zaangażowanie w realizację programu Szkolny Klub Sportowy. Dzięki temu, że udało się zaleźć środki, można było zapewnić finansowanie dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży – podkreślił premier.

– Dla mnie to ogromna przyjemność i spotkanie z przeszłością, bo sam oczywiście też byłem bardzo aktywnym uczestnikiem SKS-ów i bardzo potem żałowałem, że pod koniec lat 90., na początku 2000 jakoś ta aktywność SKS-owa przygasła. Sport nie tylko kształtuje nasze ciało, ale też kształtuje naszą osobowość - kontynuował premier. 

–Życzę wam coraz lepszych wyników, żebyście byli naszymi mistrzami i życzę też tego paniom i panom trenerom, którzy wkładają w to wielki trud – powiedział na zakończenie szef rządu.

W latach 2016-2018 rząd przeznaczył na sport powszechny na terenie całego kraju ponad 536,5 mln zł.

Aktywizacja dzieci i młodzieży na niespotykaną dotąd skalę była możliwa m.in. dzięki uruchomieniu w latach 2016-2017 innowacyjnych Programów, ukierunkowanych na ten cel, takich jak: SKS (Szkolny Klub Sportowy), Rządowy Program KLUB.

 

Źródło: premier.gov.pl // 300 polityka

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze