Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki o przejęciu Condor przez LOT: Ekspansja LOT napawa nas dumą!

sm 13:03 24 stycznia 2020
Dzisiaj wyjątkowa okoliczność, ponieważ pokazujemy, że awans Polski do krajów dojrzałych nie jest przypadkiem. Nasze firmy przejmują potężne firmy zagraniczne - powiedział Premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

- Linie Condor to największe linie tego typu w Niemczech. To bardzo odważny i rozważny krok LOT. Kilka lat temu niektórzy mówili, że LOT był do zamknięcia. Jedną z naszych pierwszych decyzji było danie mu szansy - mówił Premier polski.

· Polska Grupa Lotnicza - właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT - przejmuje najpopularniejszą w Niemczech linię wakacyjną CONDOR. Dziękuję kierownictwu i pracownikom LOT. To naprawdę znakomite osiągnięcie. LOT – w porównaniu do 2015 r. – przewozi ponad 2 razy więcej pasażerów i to jest fenomenalny przyrost - dodał Morawiecki.

· LOT i CONDOR, działające wspólnie w ramach Grupy PGL, będą jednym z wiodących podmiotów lotniczych w Europie, z najważniejszymi rynkami w Polsce i Niemczech. LOT jest trochę, jak polska gospodarka. Nie jest największy w Europie, może za kilka dekad to nastąpi, ale dynamicznie się rozwija. Budowa oszczędności krajowych polega na zmniejszaniu uzależnienia od zagranicy. Przejęcie linii Condor przez LOT zapewni liczne synergie operacyjne i kosztowe, których wartość przekroczy 60 mln euro rocznie, a w perspektywie kilku lat może sięgnąć nawet 100 mln euro - kontynuował.

· Ekspansja LOT jest symboliczna i napawa nas dumą. Skuteczne zdobywanie rynków zagranicznych jest jednym z najważniejszych ogniw „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Dziś polska gospodarka i krajowe firmy nie mają kompleksów.

· Podbijamy zachodnie rynki naszymi produktami. Sięgamy po aktywa zagraniczne i jesteśmy w stanie za nie zapłacić. Polskie firmy są zarządzane w sposób świadomy i w sposób patriotyczny od strony gospodarczej.

· Duma rozpiera pierś z tego powodu, że nasze firmy zdobywają aktywa zagraniczne. Pokazują siłę i rozpęd polskiej gospodarki.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze