Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki o prawdziwym obliczu PO! ''Bicie demonstrantów, ACTA2, zamykanie ludziom możliwości wypowiadania się w internecie''

AS 15:40 15 września 2018
Telewizja Republika
– Trzy dni temu europarlamentarzyści Platformy głosowali za ACTA2, głosowali za ograniczeniem swobody wypowiedzi w internecie. My dbamy właśnie o tę wolność, prawdziwą wolność wypowiedzi w najbardziej demokratycznym medium, jakim jest dzisiaj internet. To właśnie rzeczywista wolność, obrona wolności – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konwencji w Zielonej Górze.

– Rzeczywiście przebudowujemy nasze państwo, nasz kraj, naszą ojczyznę w duchu solidarności społecznej, wolności, dostępności różnych usług publicznych i w duchu demokracji, bo rzeczywiście faktyczna demokracja, demokratyzacja polega na dostępności, również na tym, żeby ludzie mieli możliwość uczestniczenia w szeroko rozumianym życiu publicznym, społecznym. A jak to wyglądało jeszcze niedawno, w czasach naszych poprzedników? Czy traktowali górników, manifestantów kulkami gumowymi i gazem? Traktowali, niestety. Czy pamiętacie, jak jeszcze w 2015 roku ze szkół zabrali drożdżówki? No niestety, zabrali nawet drożdżówki. Minister Zalewska przywróciła je, oczywiście dbając o niskie normy cukru – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konwencji w Zielonej Górze.

– Trzy dni temu europarlamentarzyści Platformy głosowali za ACTA2, głosowali za ograniczeniem swobody wypowiedzi w internecie. My dbamy właśnie o tę wolność, prawdziwą wolność wypowiedzi w najbardziej demokratycznym medium, jakim jest dzisiaj internet. To właśnie rzeczywista wolność, obrona wolności – mówił Morawiecki. 

– PiS dba o rzeczywistą wolność do życia w państwie, kraju, który tę wolność faktycznie wszystkim ludziom stara się zapewnić, zabezpieczyć, udostępnić, a takie działania, jak bicie demonstrantów, ACTA2, zamykanie ludziom możliwości wypowiadania się w internecie są czymś odwrotnym. My dbamy właśnie o to, żeby antyrządowe demonstracje przebiegały w największym spokoju – podkreślił szef rządu. 

– Najbardziej kosztowne dla Polski, i to całkiem serio, byłyby rządy Platformy i PSL. Za te urojone jakieś poklepywanie po plecach, za miraże europejskości, za to, że ktoś jest uważany za światowca, za uścisk reki bardzo często, nie dbali o politykę w poszczególnych obszarach gospodarczych, o szczelność naszego systemu podatkowego, o bezpieczeństwo wewnętrzne – dodał premier. 

 

Źródło: 300 polityka // Twitter

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.210) - JAROSŁAW PAPIS - PRZYJAŹŃ POLSKO-ŻYDOWSKA JEST MOŻLIWA, ALE ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze