Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Już 57% polskich firm otrzymało wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

KW 17:16 21 maja 2020
Już 57% polskich firm otrzymało wsparcie finansowe w związku z trudnościami gospodarczymi, które wywołała pandemia koronawirusa – poinformował podczas konferencji prasowej w Zambrowie premier Mateusz Morawiecki. Dodatkowo zmniejszyła się liczba firm, które planują zwolnienia pracowników.


Na konferencji prasowej premier przedstawił dane, według których 60 procent polskich firm musiało zmniejszyć zakres swojego działania. Spowodowała je pandemia koronawirusa. Jak zaznaczył, już 57 procent firm otrzymało wsparcie od państwa w ramach Tarczy Finansowej.

Premier dodatkowo poinformował, że w marcu 28 procent polskich firm planowało zwolnienia pracowników. Dzięki wprowadzeniu planu pomocy dla firm przez rząd, według danych na dzisiaj takie cięcia kadrowe zakłada tylko 8 procent firm.

Mateusz Morawiecki odniósł się również do informacji, które mówią, że jeszcze w tym roku wiele polskich zakładów pracy chce zwiększyć liczbę pracowników. -To jest pierwszy, bardzo poważny sygnał, taki promyk nadziei, że wchodzimy na ścieżkę rozwoju. Że po tych dwóch, dwóch i pół miesiącach, kiedy musieliśmy zamrozić gospodarkę, kiedy musieliśmy zamknąć część gospodarki. Jesteśmy dzisiaj w zupełnie innym miejscu. To się stało możliwe dzięki Tarczy Finansowej i Tarczy Antykryzysowej – dodał premier.

Tarczę Antykryzysową pozytywnie ocenia również prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Beata Daszyńska-Muzyczka. Jej zdaniem Tarcza zdaje egzamin – 5 milionów miejsc pracy ­- dzisiaj możemy tak naprawdę powiedzieć, że zostały ochronione – mówiła, podkreślając, że dziesiątki tysięcy przedsiębiorców skorzystało z tzw. Tarczy Finansowej.

Źródło: Telewizja Republika, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze