Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Jak będę czytał wyniki meczów w „Gazecie Wyborczej”, to będę również sprawdzał na wszelki wypadek w innych mediach

am 15:51 21 maja 2019
fot. Aleksander Mimier
– Jak będę od tej pory czytał wyniki meczów, tabelę ligową w „Gazecie Wyborczej”, to będę również sprawdzał na wszelki wypadek w innych mediach – powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do publikacji "Gazety Wyborczej".

Poniedziałkowa "GW" w artykule "Jak Morawiecki uwłaszczył się na gruntach kościelnych" napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 roku kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu. Później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 r. warta była prawie 4 mln zł.

Dziś premier odniósł się do publikacji "Wyborczej". – Coraz bardziej ci dziennikarze z „Gazety Wyborczej” popadają w różnego rodzaju agitację raczej niż uczciwe dziennikarstwo. Dlatego ta sprawa znajdzie się w sądzie – mówił szef rządu.

– Myślę, że można to skomentować artykuł „Gazety Wyborczej” bardzo prosto. Trzeba zdefiniować to pole. Zbliżają się za kilka dni wybory i przed wyborami jakoś tak się stało dziwnie, że „Gazeta Wyborcza” inwestycję mojej żony, która 17 lat temu została poczyniona, dzisiaj się dalej nic z nią nie dzieje, atrakcyjność wokół jaka jest, każdy może zobaczyć i o niej powiedziałem, jak określić tego typu atak, jeśli nie atak personalny na moją małżonkę, również na nas ze względów czysto wyborczych, ponieważ taka jest rzeczywiście jedyna intencja tych manipulacji, kłamstw, insynuacji, które tam się zawarły i dlatego oczywiście sprawę kierujemy do sądu – mówił premier podczas konferencji prasowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Ekspertka" Wyborczej od nieruchomości, to aktywna działaczka SLD. Wcześniej pracowała w Agorze

 

Źródło: 300polityka.pl, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze