Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki i prezes Kaczyński wspominali śp. Janusza Kurtykę. "Potrzebowaliśmy takich ludzi"

am 19:03 8 kwietnia 2019
fot. Piotr Życieński/IPN
– Potrzebowaliśmy takich ludzi, jak Janusz Kurtyka. Wydaje mi się, że wszystko, co robimy, to jest właśnie budzenie narodu – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas promocji książki "Obudzić naród do wielkości… Wystąpienia Janusza Kurtyki przed Parlamentem RP 2005–2010". Głos podczas wydarzenia zabrał też prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Trudno sobie wyobrazić lepsze motto tego wszystkiego, co teraz robimy niż tytuł książki "Obudzić naród do wielkości... Wystąpienia Janusza Kurtyki przed Parlamentem RP 2005–2010" –- mówił premier w Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawie, podczas promocji książki z zebranymi tekstami śp. prezesa IPN Janusza Kurtyki.

– Wydaje mi się, że wszystko, co robimy - to jest właśnie budzenie narodu, budzenie Polaków do wielkości. Zaprzeczenie tej mikromanii, kompleksom, w które usiłowano nas wcisnąć przez lata III RP i PRL – tłumaczył.  Dodał, że "potrzebowaliśmy takich ludzi, jak Janusz Kurtyka, który chciał nas wyrwać z tego uścisku mikromanii".

„Mój śp. brat widział go jako przyszłego prezydenta RP”

– Był nie tylko człowiekiem wielkich dokonań, ale także wielkich nadziei, jakie z nim wiązali inni. Mój świętej pamięci brat widział go jako przyszłego prezydenta RP – mówił o Kurtyce prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Janusz Kurtyka był nie tylko człowiekiem wielkich dokonań, ale także wielkich nadziei, jakie z nim wiązali inni – dodał.

Przypomniał, że " te nadzieje były związane z tym, co dziś jest przytaczane w tytule tej książki >>Obudzić naród do wielkości... Wystąpienia Janusza Kurtyki przed Parlamentem RP 2005–2010<<".

– Mój śp. brat kierował swoje oczy w stronę Janusza Kurtyki, widząc w nim przyszłego prezydenta RP – dodał.

Tom "Obudzić naród do wielkości... Wystąpienia Janusza Kurtyki przed Parlamentem RP 2005–2010" zawiera wystąpienia prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Janusza Kurtyki oraz jego najbliższych współpracowników na posiedzeniach Sejmu i Senatu RP, a także komisji sejmowych i senackich w latach 2005–10.

Wydano również zbiór jego najważniejszych tekstów oraz wybór wywiadów, artykułów i oświadczeń. Jak dotąd nieznane szerzej pozostawały jego wystąpienia w Sejmie i Senacie RP.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze