Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Globalni inwestorzy nam ufają!

M.N. 18:02 28 września 2018
Twitter
Polska gospodarka się rozwija, a globalni inwestorzy nam ufają. Inwestycja w Jasionce jest tego znaczących wyrazem – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym w trakcie wmurowania kamienienia węgielnego zakładu EME Aero.

Uroczystość odbyła się w piątek w podrzeszowskiej Jasionce. W zakładzie serwisowane będą silniki lotnicze. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln euro, w zakładzie pracę znajdzie ok. 1000 osób. List premiera odczytał wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Morawiecki zaznaczył w liście, że jest to radosna chwila dla mieszkańców regionów i wszystkich "mających na sercu dobro polskiej gospodarki".

"W Jasionce powstanie jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów serwisowania, napraw i przeglądów silników lotniczych. Zakład wpisze się w życie i krajobraz gospodarczy regionu. Region, który utrwalił się w świadomości Polaków, jako miejsce nierozerwalnie związane z przemysłem lotniczym" – napisał premier.

 

Przypomniał, że w regionie ulokowanych jest wiele firm z branży lotniczej. Premier dodał, że to na Podkarpaciu widać, że polityka gospodarcza rządu i strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju przynosi konkretne efekty.

"Przyszłość naszego kraju, nasze szanse rozwojowe wiążemy bowiem z nowoczesnymi, zaawansowanymi technologicznie i perspektywicznymi inwestycjami, dającymi nie tylko nowe miejsca pracy, ale także transfer wiedzy i szanse na zdobycie nowych kompetencji w kluczowych obszarach" – uważa Morawiecki.

"Polska gospodarka się rozwija, a globalni inwestorzy nam ufają. Inwestycja w Jasionce jest tego znaczących wyrazem" – podkreślił premier.

 

 

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze