Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki dziękuje opozycji za spotkanie ws. Białorusi: Są kwestie bezdyskusyjne, w których się zgadzamy

JJ 16:25 14 września 2020
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się już po raz drugi z przedstawicielami polskiej opozycji ws. sytuacji na BiałorusiTwitter/Kancelaria Premiera, fot. Krystian Maj
– Są kwestie bezdyskusyjne, w których się zgadzamy - to wolność, demokracja i suwerenność, którą musimy wspierać u naszego wschodniego sąsiada – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu po raz drugi spotkał się z przedstawicielami polskiej opozycji parlamentarnej, aby porozmawiać o sytuacji na Białorusi. Rozmowy trwały trzy godziny.

 

– Budujące jest to, jak potrafimy się zjednoczyć wokół spraw najważniejszych dla Polski. A taką sprawą z pewnością jest Białoruś i jej przyszłość. Takie wnioski można wyciągnąć po drugim spotkaniu rządu z przedstawicielami polskiej opozycji, które trwało aż 3 godziny – wskazał Morawiecki.

– Są kwestie bezdyskusyjne, w których się zgadzamy - to wolność, demokracja i suwerenność, którą musimy wspierać u naszego wschodniego sąsiada. Przedstawiłem sprawozdanie z działalności rządu na forum międzynarodowym oraz stan realizacji programu #SolidarnizBiałorusią, na który przeznaczyliśmy już 50 milionów złotych – napisał polityk.

Jak dodał premier, rząd rozwija także programy dla studentów oraz pracowników spotkania IT. Mateusz Morawiecki zadeklarował również, że podczas spotkania zapowiedział tzw. Plan Marshalla dla Białorusi.

O propozycjach polskiego rządu dla Białorusi mówił wcześniej szef KPRM Michał Dworczyk podczas briefingu prasowego. „Plan Marshalla” dla Białorusi premier ma zaproponować już na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej, w porozumieniu z sojusznikami z Grupy Wyszehradzkiej oraz w ich imieniu.

– To szereg rozwiązań, głównie gospodarczych, które wspólnie jako UE moglibyśmy zaproponować Białorusi w przypadku przeprowadzenia wolnych wyborów – wyjaśnił szef polskiego rządu, który podziękował za dzisiejsze spotkanie „wszystkim przedstawicielom opozycji oraz tym, którzy ze strony rządowej ciężko pracują nad wsparciem Białorusi”.

Wkrótce mają odbyć się kolejne rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami polskiej opozycji.

Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze