Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Będziemy zabiegać o większe unijne środki dla polskiej wsi

am 13:18 6 kwietnia 2019
Telewizja Republika
– W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego trzeba głosować dla polskiej wsi, dla rolników, a więc dla Polski – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości.

– Jak jeździmy po polskich wsiach, to w szczególności zastanawiacie się, po co głosować w tych wyborach majowych do PE. Właściwe pytanie, które trzeba sobie zadać nie brzmi "po co?", tylko "dla kogo?". Dla kogo trzeba pójść głosować w tych majowych wyborach? Trzeba pójść dla was, dla polskich rolników, dla polskiej wsi, dla dobrego rozwoju polskiej wsi – podkreślił szef rządu.

– Ogromna część prawodawstwa jest wymyślana w Brukseli, dzisiaj jesteśmy częścią UE, stamtąd przyjmujemy prawo, dlatego trzeba głosować na takich przedstawicieli, którzy zadbają o to, żeby polskie prawo, które jest przyjmowane i niejako wzmacniane dodatkowo przez prawo europejskie było jak najlepsze. Dla was, dla polskiej wsi, dla polskich rolników, a więc dla Polski warto i trzeba koniecznie głosować w maju w wyborach do PE – mówił premier.

Wskazał, że PiS dąży do równości między krajami członkowskimi UE, a także między polskimi wsią i miastem. – To dzielenie jest jedną z największych krzywd, jakie III Rzeczpospolita wyrządziła polskiej wsi i polskiemu miastu. Cios w polską wieś, jest ciosem w polskie miasta - pięknie to formułował nasz kaznodzieja narodowy Piotr Skarga: "wszyscy płyniemy na jednej łodzi i jej imię jest ojczyzna"" – mówił premier.

Zapewnił, że obóz rządzący będzie zabiegał o większe unijne środki dla polskiej wsi.

– Chciałbym poprosić wszystkich rolników, mieszkańców wsi, żeby poszli na te wybory, bo od tych wyborów zależą kolejne wybory i nasza dalsza przyszłość. Kiedy pójdziemy wszyscy, cała polska wieś, jestem przekonany, że zwyciężymy i wizja Polski silnej, zasobnej, takiej, o jakiej zawsze marzyli Kurpiowie i wszyscy polscy patrioci spełni się, i będziemy szczęśliwi – dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze