Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku klubów Gazety Polskiej

am 19:57 6 lutego 2018
Telewizja Republika
Człowiekiem roku klubów Gazety Polskiej został Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Nagrodę przekazali Ewa Wójcik oraz Ryszard Kapuściński.

– Po wysłuchaniu tych miłych słów, dodam, że czasem w domu podlewam również kwiaty. Dziękuję serdecznie wszystkim związanym z Gazetą Polską. To wasza zmiana doprowadziła do stanu, w którym dzisiaj jesteśmy. Wbrew działaniom establishmentu, walka o wolne media było niezbędnym kamieniem milowym na drodze do suwerennej Rzeczypospolitej. Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie upór Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarności, z której wyrastamy - mówił premier Morawiecki.

– Tę nagrodę chcę dedykować przede wszystkim środowiskom Solidarności oraz Prawu i Sprawiedliwości. Dziś razem budujemy Polskę naszych marzeń. Kraj, do którego tęskniliśmy przez wiele dziesięcioleci. Wielkie podziękowania dla środowisk Solidarności i wszystkich, którzy walczyli o lepszy kraj. To, co dla nas najważniejsze to walka o prawdę. Z prawdy wynika, nie tylko skuteczna obrona tradycji, ale też walka o lepszą Polskę w przyszłości. Kiedy dostałem się do polityki, nie spodziewałem się, że będziemy musieli się przepychać na tak wielu płaszczyznach - kontynuował.

– Będziemy wciąż bronić naszej historycznej prawdy. Rzeczą absolutnie niewyobrażalną jest fakt, by ofiary postrzegać jako katów. Przez 30 lat elity cały czas były w dużym stopniu uzależnione od zewnątrz. Jakbym miał symbolicznie nazwać tę walkę o lepszą Polskę, którą panowie Lech i Jarosław Kaczyńscy, powiedziałbym, że dziś nasza flaga jest coraz bardziej biało-czerwona, a nie coraz bardziej biała - tłumaczył.

– Nasz klub jest związany poprzez ideały, dbałość o dobro wspólne. Życzyłbym sobie byśmy wszyscy pracowali na rzecz naszego kraju. Polska jest najbardziej zakorzeniona w Europie Zachodniej poprzez wielki upór wobec oponentów. Dzięki naszym poprzednikom, możemy budować wielka Polskę. To dla mnie ogromny zaszczyt być tutaj, walczyć o lepszą Polskę. Dziękuję, że dano mi szanse w tym uczestniczyć. Dziękuję bardzo! - oznajmił wszystkim obecnym.

Zapraszamy do Telewizji Republika gdzie wciąż trwa transmisja Gali na 25-lecie "Gazety Polskiej".

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze