Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Los blisko 10 mln emerytów i rencistów będzie lepszy

P.P 12:10 8 stycznia 2020
Telewizja Republika
Wypełnimy zobowiązania. Los blisko 10 mln emerytów i rencistów będzie lepszy – mówił w Sejmie Premier Mateusz Morawiecki.

– Wypełniamy zobowiązanie, które padło podczas nie tylko kampanii wyborczej, ale już wcześniej, mniej więcej rok temu, dotyczące trzynastej emerytury, pakietu emerytalnego 13. emerytura i Emerytura plus. To jednocześnie zobowiązanie do zapewnienia wielowymiarowo pojmowanego bezpieczeństwa obywateli RP. To bardzo dobra wiadomość ponieważ jest to wyraz solidarności, solidarności międzypokoleniowej i solidarności, która sprawia że los blisko 10 mln emerytur i rencistów będzie lepszy, poprawiony. To zdecydowana zmiana względem wszystkich działań rządów III RP – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Sejmie w trakcie I czytania rządowego projektu dot. 13. emerytury.

 

– My dzisiaj prezentujemy budżet, który zawiera takie elementy, które dają godniejsze życie, lepsze emerytury seniorom i tak długo, jak rząd PiS będzie cieszył się zaufaniem społecznym, tak długo chcę zagwarantować rodakom: będzie 13. emerytura, będzie program Emerytura plus, będzie wysoki wzrost gospodarczy, jeden z najwyższych w UE, bo jesteśmy przygotowani i na trudniejsze czasy, które zresztą wieszczycie już od paru lat, bo wzywacie tego spowolnienia, tutaj patrzę na opozycję, już tak od jakiegoś wasi ekonomiści, można powiedzieć troszeczkę żartem, modlą się o to spowolnienie. Spowolnienie już przyszło i nadal wzrost gospodarczy w Polsce jest najwyższy bądź jeden z najwyższych wśród krajów OECD i UE – mówił premier Mateusz Morawiecki w Sejmie.

 

– Przez wszystkie lata III RP niestety emeryci w większości żyli za mizerne emerytury. Mówię w większości, ponieważ w przypadku funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, rządów komunistycznych niestety te emerytury były czasami 6 tys. zł i większe. My to zmieniamy. Przywracamy prawdziwy, właściwy porządek rzeczy. Przywracamy elementarną sprawiedliwość – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Sejmie.

– Chcę zapewnić, że zarówno wczoraj podczas dyskusji na Radzie Gabinetowej, zwołanej przez prezydenta, jak i dzisiaj rano podczas mojej rozmowy z prezydentem i za dwie godziny, nieco ponad dwie godziny w BBN z udziałem prezydenta, ministrów obrony narodowej, spraw wewnętrznych, z moim udziałem, cały czas trzymamy rękę na pulsie i zapewniam, że podejmiemy najbardziej właściwą decyzję w tych oczywiście trudnych okolicznościach, które występują na Bliskim Wschodzie – mówił Mateusz Morawiecki

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze