Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Litwy dopinguje działania Ukrainy w Donbasie

am 19:29 12 kwietnia 2018
twitter.com
Premier Litwy Saulius Skvernelis opowiedział się za kontynuacją kolejnych dostaw uzbrojenia dla Ukrainy, który prowadzi walki z, wspieranymi przez Rosję, separatystami w Donbasie. Szef litewskiego rządu stwierdził to w czwartek, podczas obrad XI Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa.

– Powinniśmy nadal pomagać Ukrainie dostawami śmiercionośnego uzbrojenia nie po to, by zachęcać do wojny. Nie, powinniśmy się bronić. Dostawy śmiercionośnego uzbrojenia oznaczają, że możemy ratować życie snajperów, innych żołnierzy i osób cywilnych – oświadczył Skvernelis. 

Premier Litwy zachęcił też Ukrainę, by ta nie zwlekała przy procesie legislacyjnym ws. reform. Przypomniał, że Litwa dokonała znaczacych zmian w ciągu zaledwie dziesięciu lat.

– Wiem, że trudno się tego słucha, ale powinniście iść jeszcze szybciej od nas – podkreślił. 

Premier Litwy spotkał się wcześniej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Oboje dyskutowali nt. konieczności blokowania realizacji projektu Nord Stream 2, z pomocą którego Rosja ma zamiar transportować swój gaz do Niemiec z ominięciem ukraińskich gazociągów tranzytowych.

Czwartek był drugim i ostatnim dniem pobytu Skvernelisa na Ukrainie. W środę złożył on wizytę w kontrolowanej przez ukraińskie władze części obwodu donieckiego. Przekazał tam pomoc humanitarną dla mieszkańców regionu, w którym od 2014 roku trwa konflikt zbrojny z prorosyjskimi separatystami.

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze