Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Johnson apeluje: minęliśmy szczyt epidemii, ale nie możemy tracić dyscypliny

M.N. 21:59 30 kwietnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne / By Ben Shread - The uploader on Wikimedia Commons received this from the Cabinet Office., OGL 3, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83512089
Brytyjski premier ogłosił, że kraj ma już za sobą punkt szczytowy epidemii. - Zaczynamy drogę w dół - powiedział Boris Johnson, dodając, że nie należy jednak tracić dyscypliny i trzeba wciąż przestrzegać zasad kwarantanny.

- Wielka Brytania minęła już szczyt zgonów z powodu koronawirusa - powiedział premier Boris Johnson. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu rząd oceni, czy można dokonać złagodzenia wprowadzonych ograniczeń.

 

Boris Johnson podkreślił, że pięć kluczowych warunków, od których spełnienia uzależnione jest poluzowanie ograniczeń, pozostaje w mocy.

Pięć warunków, o którym mówił premier, jest następujących: musi być pewność, że publiczna służba zdrowia poradzi sobie z liczbą przypadków, muszą być dowody na stały spadek dziennej liczby zgonów, muszą być dowody na to, że stopa zakażeń spada do poziomu dającego się opanować, musi być wystarczająca liczba testów i środków ochrony osobistej, musi być pewność, że poluzowanie ograniczeń nie spowoduje drugiego szczytu.

Najnowsze dane dobowe w Wielkiej Brytanii wskazują na 647 zgonów z powodu koronawirusa. Zmarło w sumie 26 711 ludzi.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze