Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: hymn to przejaw wolności, wyrazem szacunku dla niej - praca i nauka

M.N. 13:14 8 listopada 2019
Telewizja Republika
Cieszymy się z hymnu, bo wiemy, że żyjemy w wolnym państwie; o wolność nie musimy dramatycznie walczyć, ale musimy ją szanować przez pracę i naukę - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu uczestniczył w akcji "Szkoła do Hymnu".

"Cieszymy się z hymnu bo wiemy, że żyjemy w wolnym państwie, a nie zawsze tak było. (…) Dzisiaj nie musimy na szczęście walczyć o wolność w dramatyczny sposób, ale musimy ją szanować, poprzez pracę, naukę, to do czego każdy jest powołany"– powiedział Morawiecki w szkole podstawowej w Radzyminie na Mazowszu.

Życzył, by wszyscy "potrafili pielęgnować przyszłość kraju, by Polska stawała się coraz piękniejsza i była coraz lepszym miejscem do życia dla wszystkich Polaków bez wyjątku". 

"Silna ojczyzna, świadoma swoich celów, wartości, służy umacnianiu siły moralnej i materialnej całego narodu, całego państwa" - akcentował. "Jestem przekonany, że taką ojczyznę budujemy od lat" - dodał.

 

Akcję "Szkoła do hymnu" organizują MEN oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, która była jej inicjatorem. Jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji "Rekord dla Niepodległej". Młodzi ludzie zaproponowali wówczas, aby z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaśpiewać wspólnie polski hymn.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze