Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wspólną pracę nad programami wsparcia dla gospodarki

AS 18:36 19 maja 2020
Telewizja Republika
Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wspólną pracę nad programami wsparcia dla gospodarki; te rozwiązania to nie jest nasze ostatnie słowo, zrobimy wszystko, by Polska szybko odzyskała siły witalne i odbudowała szybciej niż pozostali siłę rozwojową - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki oraz prezydent Duda uczestniczyli we wtorek w konferencji pt. „Tarcza dla polskich firm i pracowników. Forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju”. Konferencja z przedsiębiorcami - przedstawicieli różnych sektorów gospodarki - dotyczyła wsparcia w związku z kryzysem spowodowanym przez epidemię koronawirusa.

 

"Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wspólną pracę nad programami wsparcia dla gospodarki. Te rozwiązania to nie jest nasze ostatnie słowo, bo zrobimy wszystko, żeby Polska szybko odzyskała siły witalne i odbudowała szybciej niż pozostali siłę rozwojową w nowej rzeczywistości" - napisał później na Twitterze Morawiecki. Odniósł się w ten sposób do wcześniejszego wpisu prezydenta Dudy.

 

"Dziękuję przedsiębiorcom i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za świetne spotkanie. Z Tarczy Antykryzysowej już do 145 000 firm, w których pracuje 1,5 mln osób, trafiło prawie 30 mld zł. Bezpieczeństwo polskich rodzin, ratowanie miejsc pracy, pomoc przedsiębiorcom, to są moje priorytety" - napisał na Twitterze Duda.

 

Tarcza Finansowa to program Polskiego Funduszu Rozwoju, mający na celu wsparcie przedsiębiorców, których działalności ucierpiały na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19. Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do miesiąca poprzedniego, bądź analogicznego miesiąca roku ubiegłego. Wartość Tarczy Finansowej to 100 mld zł.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze