Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Dzięki szybkiej reakcji na Covid-19 nasze wskaźniki gospodarcze zaskakują na plus

JJ 16:44 31 lipca 2020
TV Republika
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie online zorganizowanej przez amerykański think tank Atlantic Council poinformował, że gospodarcze wskaźniki Polski „zaskakują na plus”.

Powołując się na dane OECD, szef polskiego rządu zapewnił, że spowodowana epidemią recesja będzie w Polsce najmniej dotkliwa spośród wszystkich państw Unii Europejskiej.

W ocenie Morawieckiego, szybka reakcja polskich władz na epidemię koronawirusa pozwoliła na „relatywnie szybkie ponowne otwarcie różnych sektorów naszej gospodarki”.

– Nasze gospodarcze wskaźniki zaskakują na plus – podkreślił premier, wskazując na produkcję przemysłową, jak również sprzedaż detaliczną.

Rozmowa zatytułowana „Odpowiedź Polski na Covid-19 i strategie dla Europy po kryzysie”, zorganizowana przez waszyngtoński think tank Atlantic Council dotyczyła również m.in. współpracy w ramach NATO.

Odnosząc się do ograniczenia liczby wojsk amerykańskich w Niemczech, szef polskiego rządu stwierdził:

– Chcielibyśmy, by takie kroki były podejmowane przy konsensusie w NATO – Jednocześnie Mateusz Morawiecki zaznaczył, że decyzja w kwestii rozlokowania amerykańskich wojsk leży w gestii Waszyngtonu.

– Wszyscy widzimy, że jesteśmy na krawędzi nowej ery i musimy wzmocnić relacje - wskazał premier, oceniając stosunki transatlantyckie. Zdaniem polityka, Polska – jako zarówno „bardzo prounijna”, jak i „bardzo proamerykańska” – jest krajem „kluczowym” w łączeniu UE i USA.

 

 

Źródło: PAP, bankier.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze