Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier do harcerzy: Niech wasze życie będzie drogą budowy wspaniałej Rzeczypospolite

AS 9:06 4 sierpnia 2019
premier.gov.pl
Druhny i druhowie niech Polska będzie dla Was najważniejszym drogowskazem – tymi słowami szef rządu zwrócił się do harcerzy podczas Zlotu z okazji 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Wziął udział m.in. w uroczystym apelu oraz ognisku, które rozpalił wraz z harcerzami. Zwiedził także obóz i rozmawiał z jego uczestnikami.

Wiem doskonale, że dla Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej nasza ojczyzna to nie jest rzecz pospolita. To ojczyzna wyjątkowa, którą kochamy nad życie – podkreślił premier. 

 Zaznaczył, że w dzisiejszych czasach to dyscyplina, sprawność oraz wiedza, czyli wartości znane z harcerstwa, będą wyznaczały kierunek w pokojowej rywalizacji państw, której jesteśmy uczestnikami.

 

Niech Wasze życie będzie drogą budowy wspaniałej Rzeczypospolitej. To jest zadanie, które odziedziczyliśmy po naszych wspaniałych przodkach i musimy je wykonać dla przyszłych pokoleń – mówił premier dziękując harcerzom za ich działalność.

Jubileuszowy Zlot w Rybakach koło Olsztyna to, według organizatorów, największe spotkanie harcerek i harcerzy, w ramach świętowania 30 lat istnienia ZHR. Uczestniczy w nim 6 tysięcy osób.

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze