Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Beata Szydło ws. sporu z prezydentem: Jesteśmy jednym obozem i powinniśmy się wspierać. Dla mnie jest to oczywiste

am 10:21 19 października 2017
Telewizja Republika
Premier Beata Szydlo komentuje spór z prezydentem i zapewnia, że dojdzie do porozumienia w ujęciu ustaw dot. reformy wymiaru sprawiedliwości. – Jesteśmy jednym obozem i powinniśmy się wspierać - podkreśla premier. Szydło przyznaje też, że każdą decyzję konsultuje z prezem PiS Jarosławem Kaczyńskim. – Dla mnie jest to oczywiste - mówi.

–  Uważam, że uda się znaleźć porozumienie - mówi Beata Szydło w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", dyskutując o negocjacjach z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.

– Mam wrażenie, że w dyskusje o reformie sądownictwa wkradło się zbyt dużo niepotrzebnych emocji. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości to jedna z najtrudniejszych naszych reform, ale też jedna z najbardziej oczekiwanych. Musimy też brać pod uwagę kontekst polityczny. Środowiska walczące ze zmianami w sądach, opozycja parlamentarna, chcą wykorzystać różnice między nami, aby nas podzielić - komentuje premier Szydło.

– Każdy z nas musi mieć świadomość, że jeśli damy się podzielić, to wszyscy przegramy. Jesteśmy jednym obozem i powinniśmy się wspierać. To, że dyskutujemy, mamy różne propozycje, jest rzeczą naturalną, jednak nie powinno się to odbywać za pomocą mediów, lecz w zaciszu gabinetów - mowiła dalej Beata Szydło.

Pani premier udziela również poparcia dla prezydenta i twierdzi, że nie ma podstaw by zmieniać kandydata PiS w przyszłych wyborach  prezydenckich. – Jestem przekonana, że on wygra w tych wyborach - podsumowała.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze