Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Beata Szydło: Polska droga do wolności była drogą solidarności. Często była wyboista, ale zwycięska

MAD 10:44 31 sierpnia 2017
screen TVP Info
- Polska droga do wolności to była droga solidarności, droga często wyboista, znaczona męczeństwem i krwią, ale droga zwycięska, dzięki której możemy teraz powiedzieć, że polskie państwo jest wolne i suwerenne - powiedziała podczas obchodów 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej premier Beata Szydło.

- Polska droga do wolności to była droga solidarności, droga często wyboista, znaczona męczeństwem i krwią, ale droga zwycięska, dzięki której możemy teraz powiedzieć, że polskie państwo jest wolne i suwerenne - powiedziała w Lubinie premier Beata Szydło.

- Dzięki takim ludziom, którzy poświęcili swoje życie, zdrowie, jesteśmy dumnym narodem, który może szczycić się wolnością i daje przykład innym państwom, jak solidarność ma się wyrażać w rozumieniu wolności. Dzięki polskiemu przykładowi, państwa Europy Środkowej podjęły wyzwanie walki z komunizmem, dołączyły do państw demokratycznych. Jesteśmy w UE, jesteśmy państwem demokratycznym, wolnym i suwerennym. To wartość niezbywalna, o którą jednak cały czas musimy się troszczyć, by tej wolności i solidarności nie zabrakło - dodała premier.

- Takie dni mają nam przypominać o wspaniałej historii, ale tez o tym, że cały czas tej wolności potrzebujemy - podkreśliła szefowa rządu. 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze