Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawy Sektor chce walczyć z kontrabandą. Przy polskiej granicy utworzył „punkty antyprzemytnicze”

mk 19:28 17 lipca 2015
pravyysektor.info
Ukraińska organizacja Prawy Sektor zamierza ustawić „punkty antyprzemytnicze” na drogach prowadzących do ukraińsko-polskich przejść granicznych. Bojownicy pojawili się w rejonie przejść Jagodzin-Dorohusk, Uściług-Zosin oraz na trasie do miejscowości Domanowe.

Nacjonalistyczny Prawy Sektor poinformował, że celem ich działań jest „walka z kontrabandą”. W komunikacie na Facebooku oraz na stronie internetowej wyjaśniono, że ich działania mają odzyskać zaufanie Ukraińców, którzy po wydarzeniach w Mukaczewie zaczęli powątpiewać w walkę organizacji z przemytem.

Organizacja informuje, że jej członkowie zbierają od ludzi informacje na temat korupcji wśród pracujących tam urzędników. W komunikacie poinformowano, że lokalni mieszkańcy ze zrozumieniem traktują ich działania.

Iryna Konohraj z Urzędu Celnego obwodu wołyńskiego, gdzie Prawy Sektor utworzył punkty graniczne, powiedziała, że przejście Jagodzin-Dorohusk działa normalnie, a celnicy nie odnotowali żadnych problemów związanych z działalnością Prawego Sektora. Sama organizacja natomiast chwali się, że dzięki nim zmniejszyły się kolejki na granicy.

 

 

Źródło: pravyysektor.info, tvp.info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze