Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawo i Sprawiedliwość ze zdecydowaną przewagą nad Koalicją Obywatelską

M.N. 21:55 28 października 2019
Telewizja Republika
PiS uzyskuje poparcie 39 proc. respondentów, którzy zadeklarowali udział w wyborach do Sejmu, KO - 27 proc., Lewica - 14 proc., a PSL i Konfederacja po 7 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar w dniach 11-16 października.

W porównaniu do sondażu z września poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) zmniejszyło się o 1 punkt proc. Notowania Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Partia Zieloni) poprawiły się o 3 punkty proc.

 Poparcie dla Lewicy (SLD, Wiosna, Lewica Razem) zadeklarowało w październiku o 3 punkty proc. więcej ankietowanych niż we wrześniu. Notowania PSL (wraz z Kukiz’15) wzrosły o 1 punkt proc. a poparcie dla Konfederacji Wolności i Niepodległość (m.in. politycy partii KORWiN i Ruchu Narodowego) w październiku wzrosło o 5 punktów proc.

6 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach nie potrafiło powiedzieć, na kogo oddaliby głos - to o 11 punktów proc. mniej niż we wrześniu.

Chęć udziału w wyborach do Sejmu zadeklarowało łącznie 65 proc. ankietowanych, 33 proc. z nich wyraziło zdecydowanie w tej kwestii. Łącznie 27 proc. badanych zadeklarowało, że nie weźmie udziału w głosowaniu, z czego 12 proc. wyraziło tego pewność.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: PiS, KO


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze