Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawo i Sprawiedliwość liderem z dużą przewagą nad Platformą Obywatelską [SONDAŻ]

PR 8:56 24 grudnia 2019
Telewizja Republika
Z sondażu przeprowadzonego przez "IBRiS" dla dziennika "Rzeczpospolita" wynika, że jest bezapelacyjnym liderem wśród partii politycznych w Polsce ciesząc się dużą przewagą nad drugim w zestawieniu PO.

 

"Rz", dla której wykonano badania, zwraca uwagę, że te wyniki nie różnią się zbyt od rezultatu październikowych wyborów.

- Także w stosunku do poprzedniego badania z listopada zmiany są niewielkie: PiS stoi w miejscu - czytamy w "Rz".

Liderem sondażu przygotowanego dla "Rzeczpospolitej" jest PiS na który głosować chce niemal 40 proc. wyborców. Drugie miejsce zajmuje PO z blisko 27-procentowym poparciem.

 - Zmiana jednak jest i dotyczy Lewicy, która spadła w sondażu, choć zachowuje miejsce na podium. W wyborach wspólna lista trzech bytów lewicowych uzyskała 12,56 proc. W listopadowym sondażu – 12,8 proc. W notowaniu grudniowym to tylko 9,9 proc. Poprawiły się za to lekko notowania PSL–Kukiz'15, czyli Koalicji Polskiej, która tym razem ma 7,5 proc. (w ostatnim notowaniu – 6 proc.), prawie bez zmian pozostaje poparcie dla Konfederacji – 6,1 proc. – wskazuje gazeta.

 

 

Czytaj także:

BRAWO! Rząd przyjął projekt budżetu na 2020 rok BEZ DEFICYTU. Premier: Jestem przekonany, że jest to najlepszy budżet w ciągu ostatnich 30 lat

Źródło: Rzeczpospolita

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze