Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawie połowa Polaków chce zmian konstytucyjnych...ale pod pewnymi warunkami [SONDAŻ]

ds 16:39 4 maja 2017
Prawie 50 proc. Polaków opowiada się za zmianą konstytucji, jednak muszą być spełnione konkretne warunki. Natomiast 36 proc. z ankietowanych uważa, że modyfikowanie ustawy zasadniczej to zły pomysł – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla dziennika "Fakt" i Radia ZET.

W sondażu IBRiS, 49,4 proc. badanych wskazało, że chce zmiany konstytucji, jednak tylko w wypadku, gdy politycy będą pracować nad ustawą zasadniczą z innymi środowiskami: sędziami, prawnikami czy pracodawcami. Natomiast 36 proc. badanych wybrało odpowiedź „To zły pomysł. Obecna konstytucja jest wystarczająca”.

6,2 proc. ankietowanych stwierdziło, że zmiana konstytucji jest po prostu potrzebna, a 5,4 proc. wskazało, że jest za zmianą, ale tylko pod warunkiem, że prace nad nią będą przeprowadzone w porozumieniu z partiami opozycyjnymi. 3 proc. badanych wybrało odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć" – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla dziennika "Fakt" oraz Radia ZET.

Prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja powiedział, że "chce, by w 2018 roku w Polsce odbyło się referendum konstytucyjne w sprawie, które będzie poprzedzone poważną debatą o kształcie ustawy zasadniczej".

– Czas na ważną debatę konstytucyjną, co dziś chcę powiedzieć, jako prezydent. Czas na debatę z udziałem polskiego narodu. Nie tylko elit i polityków. W moim przekonaniu jako prezydenta, Polacy mają prawo się wypowiedzieć, czy konstytucja, która od 20 lat funkcjonuje w Polsce, funkcjonuje dobrze, czy też Polacy zasługują na nową konstytucję. Czas rozpocząć tę debatę w 20. rocznicę uchwalenia konstytucji i przed obchodami 100-lecia niepodległości – mówił Andrzej Duda.

Źródło: wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze