Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawie 240 mln dawek szczepionki AstraZeneca dotrze do maja do 142 krajów

ajg 21:13 2 marca 2021
Szczepionka firmy AstraZenecaFot. PAP/Adam Warżawa
Do końca maja 142 kraje w ramach programu COVAX otrzymają 237 mln dawek szczepionki przeciwko Covid-19 firmy AstraZeneca — zapowiedział we wtorek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Szef WHO, jak przekazał Reuters, poinformował również, że we wtorek ruszają dostawy tej szczepionki do Angoli, Kambodży, Demokratycznej Republiki Kongo i Nigerii. Ta ostatnia, licząca 200 mln mieszkańców, ma otrzymać 3,92 mln dawek.

Celem utworzonego w lipcu ubiegłego roku mechanizm COVAX jest przyspieszenie rozwoju i produkcji szczepionek przeciwko Covid-19 oraz ich sprawiedliwa i równa dystrybucja do wszystkich państw świata. W realizację programu, finansowanego przez bogate kraje, zaangażowane są m.in. WHO i ONZ, a także podmioty działające na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego, jak Stowarzyszenie na rzecz powszechnej immunizacji i szczepień (GAVI) oraz Komisja ds. innowacji w sferze przygotowań do epidemii (CEPI).

Zgodnie z planami w ramach COVAX w ciągu tego roku zostanie dostarczonych 2,3 mld dawek szczepionek, z czego 1,8 mld przeznaczonych jest dla najuboższych krajów. Otrzymają one szczepionkę bezpłatnie.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze