Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prasowi korespondenci w Rosji zagrożeni! Walka Putin-Trump

PR 14:20 26 listopada 2017
fot: pixabay
W sobotę prezydent Rosji Władimir Putin, podpisał kontrowersyjną ustawę. Na jej mocy, władze będą mogły uznać zagraniczne media za „agentów”. Stanowi to zagrożenie dla niezależnych mediów oraz dla samych korespondentów.

Rzecznik Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych stwierdził, że nowe przepisy są sprzeczne z zobowiązaniami Rosji w dziedzinie praw człowieka a także zagrożenia dla wolnych mediów oraz dostępu do informacji. Rzecznik dodał że nowa ustawa pogłębia ograniczenia w korzystaniu z podstawowych praw w Rosji oraz hamuje rozwój niezależnego społeczeństwa.

Zapisy w nowej ustawie pozwolą na to by uznać różne media za „zagranicznych agentów”. Ustawa odnosi się do wszelkich podmiotów, które rozpowszechniają dla nieograniczonego kręgu materiały i wiadomości audiowizualne, drukowane i inne. Jako media zagraniczne można będzie uznać wszystkie te, które otrzymują fundusze od obcych państw0 rządów, obywateli, organizacji.

Działania Rosji są odpowiedzią, na kroki podjęte w USA przeciwko działającej na amerykańskim rynku stacji RT America- należącej do państwowej rosyjskiej telewizji. Stacja jest podejrzewana o wpływanie na wyniki wyborów w USA.

 

 

 

Źródło: polsatnews, twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze