Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Praga prosi o zwrot wypożyczonych grzejników. Skutki awarii ciepłowniczej w Warszawie

DW 14:09 19 stycznia 2021
Awaria ciepłowniczapexels.com
Urząd miasta st. Warszawy dla Dzielnicy Praga-Północ wypożyczył mieszkańcom grzejniki elektryczne. Okazuje się, że rządzeń było za mało, dlatego urząd apeluje o ich zwrot, aby móc je wymieniać między innymi mieszkańcami potrzebującymi pomocy.

Urząd Dzielnicy Praga-Północ podał informację, że bez ogrzewania jest już 130 budynków, w tym dwie szkoły, budynek PKP PLK, Urząd Dzielnicy, ZGN.

- Apelujemy do mieszkańców o PILNY zwrot wypożyczonych grzejników elektrycznych - ogłosił urząd.

Rzecznik prasowy Urzędu m. st, Warszawy dla Dzielnicy Praga-Północ Karolina Jakobsche poinformowała, że grzejników jest za mało, aby wypożyczyć je wszystkim mieszkańcom dotkniętych brakiem ogrzewania, dlatego urząd chce je wymieniać między mieszkaniami.

- Posiadamy 50 grzejników elektrycznych, które mieszkańcom lokali komunalnych były rozdawane już podczas pierwszej awarii. Apelujemy do mieszkańców o ich zwrot, abyśmy mogli je przekazać w pierwszej kolejności rodzinom z dziećmi - powiedziała.

gas_670.

To już kolejna tego typu awaria w stolicy w ciągu ostatnich dni. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ul. Solec było bez ogrzewania do wtorku rano. Natomiast w piątek o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło, także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej. Awarie te udało już się naprawić.

 

Źródło: Dzielnica Praga-Północ Warszawy

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze