Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Praga: oświadczenia Prezydentów Polski i Czech ws. budżetu unijnego

ASy 15:33 9 grudnia 2020
Prezydent DudaFacebook/Kancelaria Prezydenta RP
Prezydent Polski Andrzej Duda jest dziś gościem w stolicy Czech, by razem z Milošem Zemanem wygłosić wspólne oświadczenia.

- Powinniśmy wspierać Polskę i Węgry w kwestii sporu z Komisją Europejską - powiedział w środę w Pradze prezydent Czech Miloš Zeman po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Zeman podziękował Dudzie za informację, że w trakcie niemieckiej prezydencji może zapaść kompromis ws. budżetu UE. Środowa wizyta polskiego prezydenta Polski w Czechach ma charakter roboczy.

Po rozmowach prezydenci wygłosili oświadczenie dla prasy.

Zeman podkreślił, że bardzo szanuję wartości Grupy Wyszehradzkiej. Przypomniał, że dzięki zachowaniu jedności Grupa Wyszehradzka odniosła sukces w walce o rozwiązania dotyczące relokacji migrantów. Prezydent Czech zaznaczył, że podczas rozmowy z prezydentem Dudą wysłuchał jego wyjaśnień dotyczących stanowiska Polski w zakresie mechanizmu warunkowości wypłat środków unijnych i uzależnienia ich od praworządności.

- W chwili obecnej powinniśmy wspierać Polskę i Węgry w kwestii sporu z Komisją Europejską - oświadczył. Zeman podkreślił, że KE jest "wyłącznie organem administracyjnym".

- To organ urzędników, to nie jest rząd europejski. Rządem europejskim jest Rada Europejska"- oświadczył prezydent Czech. Podziękował Andrzejowi Dudzie za informację o tym, że w trakcie niemieckiej prezydencji może zapaść kompromis, który zadowoliłby interesy zarówno Polski, jak i Węgry.

- Zostańmy przyjaciółmi i starajmy się nawzajem wspierać - dodał Zeman.

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze