Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pracodawcy chcą łatwiejszego zatrudniania obcokrajowców. Uprościć procedury

DW 14:48 28 listopada 2020
Pracodawcy chcą łatwiejszego zatrudniania obcokrajowców. Uprościć procedurypexels.com
Uproszczenie procedur zatrudniania obcokrajowców, wydłużenie okresu pracy i większy dostęp do informacji na temat możliwości ich zatrudniania to najważniejsze postulaty pracodawców z Polski.

Badania na temat problemów związanych przy zatrudnianiu obcokrajowców przeprowadzono w ramach projektu pt. „Engage2Prevent”, zorganizowanego przez Śląski Oddział Straży Granicznej wspólnie ze stowarzyszeniem Alumni oraz we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, powiatowymi urzędami pracy i urzędami wojewódzkimi.

wo_670_01.

Według badań jedynie 16,7 proc. badanych ocenia swoją wiedzę na temat zatrudniania obcokrajowców na poziomie co najmniej wystarczającym

Pracodawcy zadeklarowali prymat legalnego zatrudniania nad podnoszeniem pensji pracowników zatrudnionych nielegalnie.

Uczestnicy projektu postulowali uproszczenie procedur zatrudniania obcokrajowców.

 Według nich polskie przepisy dotyczące zatrudniania obcokrajowców nie są czytelne w zadowalającym stopniu. Tylko 32 proc. badanych potwierdza, że przepisy są wystarczająco czytelne.

Przedsiębiorcy zwracali uwagę m.in. na różnice w interpretacji przepisów pomiędzy tym samymi urzędami w różnych częściach kraju oraz różnice w przepisach pomiędzy różnymi urzędami na tym samym terenie. Badani postulowali m.in. wydłużenie okresu pracy wykonywanej bez zezwolenia na pracę do 12 miesięcy w ciągu kolejnych 18 miesięcy, lub do 18 miesięcy w ciągu kolejnych 24 miesięcy oraz uelastycznienie procedur poprzez zwiększenie liczby miejsc na egzamin językowy na poziomie B1 wymagane do uzyskania statusu rezydenta długoterminowego UE.

Źródło: PIP, Alumni

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze